PuudeUudised, puhkuse eri 1 – 16.06.2021

Maikuu möödus puhates, mistõttu koostasin erinumbri uudistega, mis olid kas viimasteks puhkusele eelnenud PuudeUudisteks kogutud ning sinna ei jõudnud või mis vahepealsel ajal silma jäid. Uudiseid ma eriti tähelepanelikult ei lugenud, mistõttu võis paljutki kahe silma vahele jääda

Mai oli põievähi, tsöliaakia ja Lyme’i tõve (puukborrelioosi) teadlikkuse kuu.

Mais tähistati rahvusvahelisi astma, munasarjavähi teadlikkuse, Rahvusvahelise Punase Risti,  luupuse, fibromüalgia teadlikkuse, neurofibromatoosi teadlikkuse, Bechet’i tõve, ligipääsetavuse teadlikkuse (GAAD), kilpnäärme ning polüskleroosi teadlikkuse päevi.

Tärniga tähistan maksumüüriga artikleid ja ka neid portaale, millele mul tellimust tehtud ega seega täit ligipääsu ei ole. Arvamuskommentaarid peegeldavad mu isiklikke vaateid ning ei pruugi ühtida lugeja või üldise avaliku arvamusega. Palun postitust loata mitte kopeerida.

Sisuhoiatus: postitus sisaldab viiteid artiklitele, mis sisaldavad muuseas puuetega inimeste (sh laste) väärkohtlemist, loomade väärkohtlemist,

ERR

Delfi

Postimees*

Õhtuleht

Geenius

Vaimupuu

TÜKi Lastefond ja Tallinna Lastehaigla Toetusfond

Eesti Inimõiguste Keskus

Sirp

  • Me kõik oleme erivajadusega (14.05)
    • Ma ei tea, kas need inimesed, kellega intervjuus juttu tehti, on puuetega või ei, aga artiklit lugedes tekkis mulle tunne, et ei ole ning et otseselt puudega inimese vaatepunkti oleks juurde vaja olnud.
    • Ka ei ole kõigil erivajadust, see on spetsiifiline termin mille nõnda kasutamine lahjendab ja avardab selle puudespetsifilist konteksti liigselt. Ehk olekski sobilikum kasutada väljendit lisavajadus, kuid paraku pole see veel väga laialdaselt kinni(s)tunud.

Ministeeriumid, ametkonnad, riigiasutused

Eesti Puuetega Inimeste Koda

Puuetega inimeste ühingud ja liidud

Varia

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga