PuudeUudised 7 – 15.03–21.03.2021

Tänase postituse alguses tahaksin tänada kõiki, kellele seni PuudeUudiste FB leht meeldinud on ning eriti Eesti Puuetega Inimeste Koda nende toe ja koostöö eest! PuudeUudistel on EPIKoja kodulehel lausa väike oma nurgake! Kui ma PuudeUudiseid nüüdseks juba rohkem kui pooleteise kuu eest tegema hakkasin, ei osanud ma oodatagi, et sellest üldse huvitutakse, seega on senine positiivne ja toetav tagasiside olnud minu jaoks tohutult rõõmustav ja julgustav. Mul on väga hea meel, et ma lõpuks suutsin oma pikaaegse unistuse täide viia ning et see ka teistele korda läheb.

Aga muutustest – ka sel nädalal olen otsustanud paari asja muuta. Esiteks, hakkan lisama rohkem kultuuriteemalist, keskendudes peamiselt ligipääsetavale kultuurile või kultuurivõimalustele. Tulevikus loodaksin rohkem ka näiteks filmidest rääkida, aga praegu kahjuks ei jõua (ehkki näiteks võiks rääkida ühest HÕFFil linastuvast filmist ning sellega seoses hallutsinatsioonide negatiivsest kujutamisest meedias ja taolise kujutamise mõjust pärismaailmale ja pärisinimestele). Teiseks otsustasin, et mõnda vähemaktiivset või vähem puuetetemaatikaga tegelevat väljaannet (nt Sirp, Müürileht jne) kajastan siin vaid üle nädala ning ilmselt järgmine kord alles aprilli alguses. Nimelt võtab uudiste läbikammimine päris palju aega ja energiat ning praegu mul lihtsalt ei ole kumbagi eriti ülearu. Näiteks tänase postituse jaoks olin ma esmalt ära märkinud 166 artiklit, millest mõned kirjutama hakates kattuvateks või ka pigem ebaolulisteks osutusid. Kokku lugeda, mitu lugu või linki artiklisse lõpuks jõudis, ma enam ei jõuagi.

Uuendustest konkreetsemalt rääkides kavatsen järgmise nädala alguseks üle vaadata vormistamisega seotud asjad ning erinevaid asju ehk pisut ühtlustada ning kaugemas tulevikus soovin PuudeUudiste lehe ligipääsetavamaks ja kergemini hallatavamaks-kasutatavamaks muuta.

Tärniga tähistan maksumüüriga artikleid ja ka neid portaale, millele mul tellimust tehtud ega seega täit ligipääsu ei ole. Arvamuskommentaarid peegeldavad mu isiklikke vaateid ning ei pruugi ühtida lugeja või üldise avaliku arvamusega. Palun postitust loata mitte kopeerida.

Sisuhoiatus: postitus sisaldab uudiseid, mis räägivad muuhulgas ka isikuvastasest vägivallast, söömishäiretest ja enesetapust.

ERR

Ekspress Meedia

Postimees*

Õhtuleht

Geenius*

Vaimupuu

Riigiasutused (mõtlen järgmiseks nädalaks parema jaotuse välja)

Eesti Puuetega Inimeste Koda

Eesti Kurtide Liit

Abivahendikeskus Invaru

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga