PuudeUudised 6 – 08.03–14.03.2021

08.03–14.03.2021 vahemiku postitus hilines, sest tahtsin iga hinna eest PuudeUudiste Facebookilehe valmis saada. Nüüd on PU jälgitav ka FBs ning aja jooksul mõtlen ehk muidki asju välja, mida kas siia või sinna lisada või kuidagi teistmoodi teha. Praegu aga ma rohkem ise kohe ei oska. Suur-suur tänu heale kallile armsale sõbrale, kes mind graafikaga aitas!

Tänane postitus sisaldab ka artikleid, mis varasematest PuudeUudistest välja jäid, mistõttu on see ka väga pikk. Töö käigus tekkis mul ühel hetkel probleeme kommentaaride kirjutamise ja oma mõtete edastamisega, ent loodan, et tähtsamad asjad said siiski korralikult kirja. Kui postituses esineb linkimisvigu või vormistusviperusi, andke sellest mulle palun teada!

Märtsi esimesel nädalal kehtestati Eestis jälle piiranguid, mistõttu mõtlesin, et ehk oleks siinkohal hea mõte ja aeg jagada Koroonakaardi tegijate uut lehte Piirangud.ee, kuhu kogutakse kokku infot hetkel kehtivate piirangute kohta.

Sisuhoiatus: postitus sisaldab uudiseid, mis räägivad surmast, enesevigastusest,

ERR

Ekspress Meedia

Postimees*

Õhtuleht
Alate sellest nädalast eemaldan Õhtulehe artiklite pealkirjadest suurte tähtedega kirjutatud klikipeibutusosad, sest need on vähemalt minu jaoks tohutult häirivad.

Feministeerium

  • Sõnastik: menstruatsioonitabu (02.03)
    • Asi, millega puutuvad kokku ka paljud puuetega inimesed.
    • Lühidalt: puuetega inimeste reproduktiivtervis on väga suur tabuteema ning täis tohutuid eelarvamusi, sealhulgas ka menstruatsiooniga seonduv.

Müürileht

Geenius*

Õpetajate Leht

  • Koduõpe kui muutuste kasvulava (12.03)
    • Lühidalt: oleks koduõppele varem konstruktiivselt ja aktiivselt tähelepanu pööratud, poleks meil täna nii palju distantsõppe jms seotud probleeme. (suutmissurve jne)

Peegel
Avastasin möödunud nädalal Tartu Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi bakalaureuse ja magistritaseme produktsioonikursuste ajakirja Peegel, mistõttu lisan peale eelmisel nädalal ilmunud artikli ka teisi puuetest rääkivaid artikleid, mille Peeglist leidsin.

Lastefond

Hoolekandeteenused

Ministeeriumid, riigiametid jne (täna ühes grupis koos, sest nii on mul kergem; võib-olla jäävadki nii)

Eesti Puuetega Inimeste Koda

Muud asutused, puuetega inimeste ühendused jne (sel nädalal on ka see osa uudistest ühes pundis, sest ma ei jõudnud teisiti)

Arvamuskommentaarid peegeldavad mu isiklikke vaateid ning ei pruugi ühtida lugeja või üldise avaliku arvamusega. Palun postitust loata mitte kopeerida.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga