PuudeUudised 2 – 08.02–14.02.2021

Sel nädalal oli uudiste valimine juba veidi keerulisem. Ühelt poolt seetõttu, et jõudsin peale muu tegutsemise uudiseid otsida alles nädalavahetusel ning täna (15.02) hommikul, ning teisalt seepärast, et mõned teemad justkui pole otseselt puuetega seotud, kuid lähevad paljudele puuetega inimestele väga korda – näiteks tasuta õigusabi sissetulekupiiri muutumine (Maaleht, 11.02) või võlanõuete aegumine (ERR, 10.02). Lisaks ilmus uudiseid, mis olid küll puuetega inimestega seotud, kuid ei tundunud otseselt päris sellised, mida PuudeUudistesse artikleid otsides silmas pean – näiteks uudis epilepsiahoo saanud emale kiirabi kutsunud poisist (Delfi Naistekas, 10.02) või artikkel sellest, kuidas parkimiskaardita puudega inimest transportinud juht ebaseadusliku parkimise eest trahvi sai (Postimees, Eili Arula, 09.02). Samas, ühest teisest illegaalsest parkijast tehtud uudis on allpool olemas, seega ehk ei saa ma ise ka enam aru, mida ma teha tahan. Eks aeg näitab. Praegu lähtusingi kõhutundest, aga kui kellegi arvates jäi midagi olulist välja, vaatan soovitused hea meelega üle. Siiski, kordan, et kõiki uudiseid (või allikaid) ei pruugi ma isiklikel põhjustel kajastada.


Mu käest küsiti, et kas plaanin siin kajastada vaid liikumispuudega inimestega seonduvaid uudiseid. Ehkki ma täpselt ei saa aru, kust selline küsimus üldse tuli, tahtsin siin ka ära rõhutada, et tegelikult soovin koguda ja jagada kõikide puuete, krooniliste haiguste, neuroerinevuste jms seonduvaid uudiseid. Üritan leida ja kaasata kõike, mis tundub sobivat. Leidmisest rääkides, taipasin alles möödunud nädalal, et paljusid uudiseid jagatakse Facebooki kaudu, mistõttu üritan endale erinevate ühingute ja ametkondade FB lehtedest ka mingi andmestiku tekitada (uudisteportaalid jms on mul praegu kogutud ühte veebilehitseja järjehoidjakaustikusse).


Allikate osas tahtsin öelda veel seda, et võimalusel otsin ja eelistan selliseid uudiseid, mida saab tasuta lugeda. Mõnikord võib ühel teemal olla artikleid eri portaalides, mispuhul lisan vastavalt olukorrale siia-sinna linke juurde.


Nüüd on artiklitele lisatud ka kommentaarid-seletused ning olen kõik veel täiendavalt üle vaadanud ja vajadusel korda seadnud. Sellest nädalast loodan veidi efektiivsemalt tegutseda, et järgmise nädala esmaspäeva lõunaks oleks täismahus PuudeUudised ilusti valmis. Järgmisest nädalast üritan ka häirivama sisuga uudiste puhul sisuhoiatusi rakendada. Täna veel ei jõudnud.

ERR

Delfi

Postimees*

Õhtuleht

Geenius*

Vaimupuu

Lastefond

Ministeeriumid, ametkonnad, riigiasutused

Eesti Puuetega Inimeste Koda

Puuetega inimeste ühingud ja liidud

Arvamuskommentaarid peegeldavad mu isiklikke vaateid ning ei pruugi ühtida lugeja või üldise avaliku arvamusega. Palun postitust loata mitte kopeerida.

2 thoughts on “PuudeUudised 2 – 08.02–14.02.2021

  1. Väga tänuväärne ettevõtmine, sirvin igal nädalal informatiivse ülevaate läbi. Suur tänu ja jaksu jätkamiseks! Lisan ka lingi, kust saab liituda EPIKoja igakuise e-uudiskirjaga: https://epikoda.ee/uudiskiri

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga