PuudeUudised 18 – 01.05–08.05.2022

Eelmisel nädalal jõudsin silma peal hoida ainult ERR ja Delfi uudistel. Üritan end kohe alguses mitte väga üle kurnata, mistõttu võib portaalide-väljaannete valik veel mõnda aega kitsuke olla. Loodan, et PuudeUudised on sellest hoolimata siiski lugemist väärt.

Kalendri- või tähtpäevade osa postitusest, mis kajastas erinevad tähtsamaid puueteteemalisi kuupäevi, jääb mõneks ajaks veel puhkusele. Hakkan neid jälle lisama siis, kui olen rutiini uuesti sisse elanud ning tähtpäevade osas ka süsteemi sisse seadnud, nii et mul on neil kergem järge hoida.

Kui midagi nihu või katki on, andke mulle palun teada. Olen veel roostes ja alles harjutan uuesti PuudeUudiste tegemist.

Tärniga tähistan maksumüüriga artikleid ja ka neid portaale, millele mul tellimust tehtud ega seega täit ligipääsu ei ole. Arvamuskommentaarid peegeldavad mu isiklikke vaateid ning ei pruugi ühtida lugeja või üldise avaliku arvamusega. Palun postitust loata mitte kopeerida.

Sisuhoiatus: mõned postituses lingitud artiklid võivad olla häirivad, sest need sisaldavad viiteid näiteks

ERR

Delfi

Varia

  • Kuidas toetada autisti muuseumis? Kaheksa soovitust õpetajale (Õpetajate Leht, 06.05)
    • Peaaegu hea kirjutis, mõne suure “aga-ga”.
    • Loodan, et autismidiagnoosi avaldamise soovitamine on üleüldine, sest spetsiifikasse või isiku tasnadile laskumine on taunitav, sest see on siiski lapse (inimese) isiklik ja delikaatne terviseinfo. Liiatigi sarnaneb autistliku identiteedi avaldamine sageli n-ö kapist välja tulemisega, millel võivad autistile erinevad, sh negatiivsed, tagajärjed olla.
    • Autism ei “avaldu” erinevalt vaid autistid on erinevad. Autism ei ole mingi asi, mis inimesel/autistil on, vaid see on osa inimese/autisti olemusest. Võrdluseks – me ei ütle punapäise inimese kohta, et tal avaldub punapäisus või et tüdrukutel esineb naissoolisus erinevalt.
    • Vaiksed tunnid vms võiks olla tavaks igas avalikus asutuses-ruumis, mh ka supermarketites.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga