PuudeUudised 15 – 07.06–13.06.2021

08.06 – Ülemaailmne ajukasvajate päev
13.06 – Rahvusvaheline albinismi teadlikkuse päev (ÜRO)

Erinumber jäi paraku eelmisel nädalal ilmumata ningsellenädalasedki uudised hilinesid, sest elu segas vahele. Kahjuks kõrvalt muud, sh PuudeUudiseid, teha ei jõudnud.

Tärniga tähistan maksumüüriga artikleid ja ka neid portaale, millele mul tellimust tehtud ega seega täit ligipääsu ei ole. Arvamuskommentaarid peegeldavad mu isiklikke vaateid ning ei pruugi ühtida lugeja või üldise avaliku arvamusega. Palun postitust loata mitte kopeerida.

Sisuhoiatus: postitus sisaldab viidet artiklile, mis sisaldab muuseas puudega lapse tõsist väärkohtlemist.

ERR

Delfi

Postimees*

Õhtuleht

Geenius*

Vaimupuu

  • Kogukonnamaja Villa Liisu avas oma uksed (07.06)
    • Mul on hea meel, et Eesti oludes üsna minimaalselt institutsionaalne asutus avati. Küll aga, tegu on siiski institutsiooniga, mitte kogukonnas elamisega. Selles kontekstis ei peeta kogukonnana silmas mitte ühes majas elavaid inimesi, vaid ümbritsevat kogukonda üleüldse. ÜRO PIÕK Artikkel 19 ei ole täidetud.
    • Ka on tehtud mitmeid uurimustöid, milles on selgunud, et n-ö imiteerimisharjutused ei täida oma eesmärki adekvaatselt, mistõttu artikli lõpus olev soovitus võib teha rohkem kasu kui kahju. Lühidalt kokkuvõttes – puuete matkijad pole kohastunud puudega elama, mistõttu suhteliselt korraks puudega sarnanevasse situatsiooni sattudes tunduvad puuetega inimesed neile abitumad, kui nad tegelikult on. Tekivad väärarusaamad jne. Ka ei ole varasemad katsed kahjuks ühtegi paadunud ametnikku rehabiliteerida suutnud.

Ministeeriumid, ametkonnad, riigiasutused

Eesti Puuetega Inimeste Koda

Puuetega inimeste ühingud ja liidud

Varia

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga